Osiągnęlismy gigabit ruchu przychodzącego!

Dodano: 2016-10-13

Gdy w 2003 roku układaliśmy pierwsze kable sieciowe nie byliśmy w stanie przeidzieć jak bardzo nasza sieć urośnie. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że właśnie osiągnęliśmy gigabit ruchu przychodzącego :)

 

Z perspektywy globalnego dostawcy internetu taka ilość ruchu zapewne nie zrobi wrażenia. Należy jednak miec na uwadze, że działamy w ścisłym centrum Krakowa gdzie napotykamy problemy niespotykane nigdzie indziej :). Standardowym przypadkiem jest dla nas brak zasilania w całym budynku (lub kwartale ulic), właściciel budynku mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, wielki elektryczny piec podpięty nielegalnie pod to samo zasilanie z którego korzystają nasze urządzenia. Nie mówiąc już o przypadku, gdy doprowadzamy światłówód do budynku posiadających 20 współwłaścicieli i wszyscy muszą wyrazić zgodę. Ale mimo to, z Waszą pomocą dajemy radę i ciągle się rozwijamy :)

W 2003 roku pierwszym łączem które uruchomilismy było wdzwaniane połączenie o zabójczej prędkości 256Kbps - dzielone na osiem osób. Natomiast w 2010 roku uruchomiliśmy pierwszy na Kazimierzy światłowód oferujący połączenia dla domu, a już w 2011 zagregowany ruch wszystkich użytkowników osiągnął 100 Mbps.

 

2011

 

Podłączenie światłowodu zaowocowało skokowym rozwojem - w 2013 roku ruch przez Was generowany osiągnął 200 Mbps...

 

2013

 

... by z końcem roku dobić do połowy gigabita.

 

2013 koniec roku

 

W 2015 roku zaczeliśmy dobijać do gigabita ruchu. Uruchomiliśmy więc drugi link, aby internetu nigdy nie zabrakło. Ruch dobił do 800 Mbps.


2015

Niezmiernie miło nam zakomunikować, że niespeła rok później Wasz zagregowany ruch przekroczył gigabit!

2016

Bardzo Wam dziękujemy za zaufanie i lata współpracy. Nie spoczywamy na laurach - wdrażamy własnie dla Was nowe dziesięciogigabitowe routery, zabezpieczamy połączenia za pomocą nowych protokołów, oraz układamy kilometry nowych światłowodów.

Życzymy Wam i sobie samych szybkich transferów, niskich pingów i udanej współpracy na kolejne lata. Dziękujemy!

Spodobał Ci się wpis? Podziel się ze znajomymi!

Zobacz wszystkie wpisy na blogu