Uruchamiamy PPPOE i lącza 10G

Dodano: 2016-10-11

Osiągneliśmy już taką ilość ruchu, że konieczna stała się migracja na łącza dziesięciogigabitowe. Razem z tym wdrażamy dla Was uługe PPPOE.

 

PPPOE (Point-to-point over ethernet) to technologia pozwalająca połączyć się z internetem za pomocą loginu i hasła. Daje to gwarancję, że nikt kto nie zna naszego loginu i hasła nie będzie w stanie podszyć się pod nasze połączenie.

W najbliższych dniach nasi pracownicy będą się z Wami kontaktowali i zmieniali Wam konfigurację urządzeń. Zmiana nie wpływa w żaden sposób na jakość połączenia, publiczne adresy IP czy jakiekolwiek inne parametry połączenia. Jedyną różnicą jest to, że po wprowadzeniu loginu i hasła Wasze połączenie będzie bardziej zabepieczone.

Zmiany można dokonac też samodzielnie - zwłaszcza dla osób korzystających z routerów jest ona bardzo prosta - wystarczy po zalogowaniu w ustawieniach sieci wybrać PPPOE jako metodę połączenia i wprowadzić swój login i hasło. Zalecamy też zaznaczenie opcji wymuszającej na routerze automatyczne łączenie się w przypadku rozłączenia.

Pomoc dotyczącą konfiguracji PPPOE można znaleźc na naszych stronach: http://www.sloneczko.net/pomoc/pl:konfiguracja_pppoe. Jeżeli chcecie Państwo samodzielenie skonfigurować swoje połączenie prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta - pracownik prześle dane do logowania.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się ze znajomymi!

Zobacz wszystkie wpisy na blogu