Jesteśmy wpięci do największego węzła wymiany ruchu!

Dodano: 2011-10-25

img

W dniu 25.10.2011 po długich staraniach udało się nam wpiąć do nawiększego w Polsce węzła wymiany ruchu :) Co to oznacza dla naszych klientów?

No dobra, fajnie tylko co to znaczy dla naszych klientów? I co to właściwie jest to ten węzeł wymiany? Jak pewnie wiecie internet składa się z dużej ilości połączonych ze sobą większych i mniejszych sieci. Niektóre z nich działają lokalnie (jak my), inne w skali kraju (GTS, Crowley, Netia), inne w skali globalnej (NTT, Global Crossing). Mniejsze, gdzie te sieci się stykają to właśnie węzły wymiany ruchu. A co to oznacza dla naszych klientów? Przede wszystkim oznacza to, że staliśmy się dorosłym ISP. Aby móc wpiąc się do takiego węzła należy spełnić dużo warunków formalnych i technicznych, ale przede wszystkim stworzyć na tyle dojrzałą infrastrukturę, aby było to korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Ponadto uczestnictwo w punkcie styku zapewnia szybszy dostęp do zasobów internetu - nie jesteśmy już reselerem usług większej firmy, tylko łaczymy się z internetem w sposób bezpośreni. Przykładowo do tej pory aby wejść np. na stronę główną onet.pl należało połaczyć się przez 5 routerów. Obecnie nie ma takiej potrzeby - jesteśmy połączeni z onetem bezpośrednio.
Mamy większą odporność na awarie - zwłaszcza te na stykach operatorskich. Jeżeli np. trasa do rzeczonego onetu do tej pory biegła powiedzmy przez punkty A (my), B, D (operatorzy łącz
ogólnopolskich) i jeżeli miała miejsce awaria między punktem C i D byliśmy bezradni. W tej chwili w przypadku takiej awarii, dzieki zastosowaniu dynamicznego routingu po prostu "sama" zmieni się trasa która łączy nas z onetem.
Bezpośredni styk z dostawcą treści telewizyjnej - telewizja będzie docierała do nas szybciej, bezpośrednio, z pominięciem kolejek ruchu, transmisja będzie zdecydowanie bardziej odporna na zakłócenia.
Duża szansa na lepszą ofertę - zakupić dostęp do internetu nie jest rzeczą problematyczną, kłopot zaczyna się w chwili, gdy chcemy dorpowadzić internet do siebie :). W punkcie wymiany ruchu mamy dostęp do wszystkich dostawców ruchu co za tym idzie możemy przebierać w ofertach :). A to daje szansę na kolejne zmiany (na dobre) w naszej ofercie.

Mamy nadzieję, że wszyscy pozytywnie odczują zmiany przeznas wprowadzone. Zachęcamy do podsyłania do nas Waszych uwag.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się ze znajomymi!

Zobacz wszystkie wpisy na blogu