Serwerownia sloneczko.net

Dodano: 2012-04-09

img

Nasze Data Center nie powstało dziś. Jako firma oferująca rozwiązania serwerowe działamy od  od ponad 2009 roku  swiadcząc usługi dla naszych partnerów, rozbudowując jednocześnie infrastrukturę sieciową, serwerową oraz energetyczną.

Serwerownia którą posiadamy powstała o analizę błędów. Należy dodać, że główne były to błędy cudze, bo nasza ekipa posiada ponad 8 lat doświadczenia w administracji dla najwiekszych firm hostingowych w Polsce. Dlatego też przy budowie naszej serwerowni przewidzieliśmy wszystko.

Lokalizacja.

img

Nasza serwerownia mieści się w centrum miasta, co gwarantuje nam bezpieczeństwo zasilania, dostęp do łącz na najwyższym poziomie i odpowiednie zaplecze komunikacyjne. Serwery którymi się opiekujemy nie wyjeżdzają do Francji na Niderlandy czy w inne obce krainy. Nie musimy mieć pozwoleń na wejście, nie wiążą nas żadne umowy najmu, cała infrastruktura jest w całości nasza. Jedyną możliwością zapewnienia pełnej opieki nad serwerami i szybkiej reakcji w razie jakichkolwiek problemów jest zapewnienie szybkiego dostępu do serwerowni. Dlatego nasza serwerownia mieści się kilkanaście metrów  od naszego biura. Jesteśmy niezależni lokalizacyjnie od kogokolwiek.

Łącza

img

Bezpośrednio do naszej serwerowni doprowadzony jest światłowód zapewniający nam bezpośrednie połaczenie z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w całej Polsce. Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo budujemy drugie przyłącze światłowodowe obsługiwane przez osobny podmiot, co zapewni nam pełną redundancję w każdych warunkach.

Nad bezpieczeństwem ruchu czuwają wysokowydajne routery pracujące na protokole BGP4 dzięki czemu aplikacjie naszych klientów są zawsze widoczne w sieci.

 

 

Zasilanie

img

Jedyne co nam może zagrozić w kwestii bezpieczeństwa energetycznego to wyczerpanie naturalnych złóż ropy naftowej :). Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Jednym z najważniejszych elementów w zarządzaniu zasilaniem jest plan i zarządzanie.  Każda linia elektryczna jest przez Nas udokumentowana i monitorowana. Ogólna ilość zasilania jest dla nas tylko parametrem granicznym przygotowanym do dalszej rozbudowy, Dla nas liczy się, że dokładnie wiemy dla którego serwera, dla której szafy podawana jest odpowiednia ilość mocy tak, aby nie zdarzyły się żadne niespodzianki w postaci np przeciążenia linii.

img

Obciążenie każdej nitki zasilania jest tak dobierane, aby nie doszło do przeciążenia, każde z podłączonych urządzeń musi posiadać na tyle zapasu mocy, aby nawet w najmniej sprzyjających warunkach nie doszło do przeciążenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img

Kolejnym kluczowym elementem strategii energetycznej jest podtrzymanie chwilowego zasilania, oraz ochrona przed przepięciami z sieci energetycznej. Odeszliśmy w tej kwestii od centralnego systemu UPS, który nawet przy pełnej redundancji może być problematyczny o tyle, że jakakolwiek jego awaria dotyka całości infrastruktury. Dlatego też każda z naszych szaf wyposażona jest w indywidualny system UPS.

 Nasi technicy nie ograniczają się do oglądania światełek i wykresów z tych urządzeń. Dla każdego z nich w stałych okresach przeprowadzane są rygorystyczne testy, wadliwe elementy od razu są wymieniane.

 

 

img

Następnym elementem podtrzymania zasilania jest generator z systemem ATS. Nawet w przypadku całkowitego braku zasilania z sieci miejskich nasze serwery pracują nieprzerwanie.  Przy dziesięciosekundowym braku zasilania z miasta linia jest całkowicie odcinana, ATS automatycznie uruchamia generator który nieprzerwanie zasila serwery. Przy powrocie sieciowego ATS jeszcze przez minutę podtrzymuje zasilanie z generatora i dopiero wtedy przełącza zasilanie.

Tak jak w przypadku systemu UPS i tu nasi technicy mają zdefiniowane odpowiednie procedury testowe aby miec pewność, że w kluczowym momencie cały system zasilania zadziała jak powinien.

Środowisko pracy

img

Ostatnim elementem kluczowym dla właściwej pracy serwerów jest środowisko pracy. Odpowiednia wilgotność i temperatura pracy zapewniane są przez w pełni redundantny system klimatyzacji. Uziemiona podłoga zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych i zapobiega wyładowaniom. Wszystkie serwery trzymane są w wentylowanych szafach. Dodatkowo opracowany został przez nas system odprowadzenia ciepłego powietrza bezpośrednio z szaf, co jeszcze bardziej podnosi komfort pracy serwerów.

Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie. Cały nasz obiekt jest odpowiednio zabezpieczony i posiada systemy alarmowe z monitoringiem co gwarantuje nam pełnię bezpieczeństwa fizycznego.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Spodobał Ci się wpis? Podziel się ze znajomymi!

Zobacz wszystkie wpisy na blogu