Uruchamiamy automatyczny system blokowania ataków internetowych.

Dodano: 2016-11-24

img

Ataki internetowe dokonywane za pomocą zainfekowanych urządzeń i komputerów stają coraz bardziej dotkliwe. Dlatego też uruchamiamy automatyczny system blokowania ataków internetowych.

 

Ostatnimi czasy ilość ataków dokonywanych przez zainfekowane urządzenia (komputery, telefony, systemy monitoringu i inne urządzenia podłączone do internetu) rośnie lawinowo. Ilość połączeń generowana przez takie urządzenia jest tak ogromna, że potrafi zablokować pracę urządzeń sieciowych. Dodatkowo klient który posiada zainfekowane systemy narażony jest na konsekwencje prawne. Więc aby zapewnić wszystkim naszym klientowm bezproblemowy dostęp do sieci internet uruchomilismy system, który będzie blokował zainfekowane urządzenia, które dokonują ataków DOS i DDOS.

System działa cały czas w trybie rzeczywistym. Analizuje ogólną ilość nawiązywanych połączeń przez poszczególnych klientów, oraz ilość połączeń nawiązywanych z poszczegónymi adresami internetowymi w jedynostce czasu. Reaguje on w dwóch przypadkach:

Ilość wszystkich połączeń z danego adresu ip przekroczy 1000. W takim przypadku dostęp do internetu jest blokowany na okres 10 minut. Wszystkie odwołania do stron internetowych klienta kierowane są na stronę pomocy informującą go o dokonywaniu takich ataków.

Atakujące urządzenie nawiązało więcej niż 100 połączeń w ciagu sekundy z jednym adresem ip. Połączenie pomiędzy klientem a tym jednym adresem ip jest blokowane na 30 minut. 

Co można zrobić jeżeli okaże się, że jedno z Twoich urządzeń dokonuje ataku?

  * Po kolei odłączaj od sieci wszystkie urządzenia. Ustal które z nich jest zainfekowane. Odłącz zainfekowane urządzenie od sieci.

  * Przeskanuj programem antywirusowym swoje komputery.

  * Upewnij się, że nie udostępniłeś swojego hasła do sieci WiFi nikomu.

  * Zmień swoje hasło do sieci WiFi. Ustaw takie jakie trudno będzie zgadnąć.

Jeżeli mimo to nie udało Ci się zablokować zainfekowanych urządzeń skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.

Mamy nadzieję, że wprowadzone rozwiązania powstrzymają narastający problem ataków internetowych. Zachęcamy do instalowania aktualizacji producentów na wszystkich urządzeniach podłączonych do internetu, ustawieniu trudnych do zgadnięciach haseł wszędzie gdzie to możliwe, oraz nie klikaniu na podejrzane załączniki w poczcie i na portalach społecznościowych.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się ze znajomymi!

Zobacz wszystkie wpisy na blogu